Корисні поради: Як привчити дитину до здорової їжі?
З 1 січня 2022 в українських школах запровадили оновлене меню для учнів. Це один з етапів реформи до здорового шкільного харчування. Рекомендоване меню для шкільних їдалень, яке розробив Євген Клопотенко, містить 160 страв. Ключовою особливістю змін став перехід до більш здорового харчування: менше цукру, солі, хліба, жирів та субпродуктів. Натомість збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів. Спостерігаючи за тим як харчуються наші учні початкової ланки, стало зрозуміло, що переважна більшість школярів не звикли їсти овочі та фрукти, тому більшість салатів діти не їдять, що викликає не аби яке занепокоєння за здоров’я школярів. А дарма, адже овочі та фрукти – це невичерпне джерело вітамінів, мінералів, антиоксидантів і клітковини, які необхідні організму круглий рік, особливо в зимовий період, адже вони зміцнюють імунітет, підтримують здоров'я та поповняють енергетичні ресурси.
Як же допомогти нашим дітям звикнути до корисного харчування і змінити їхню культуру харчових звичок? Тут, звичайно, не обійтись без спільних зусиль школи й батьків. Адже, якщо діти не звикли їсти овочі чи каші удома, то вони не їстимуть їх і в школі. Тому з метою популяризації здорового харчування зміни потрібно вносити не лише в шкільний раціон, а й удома. Переважна більшість батьків знають, що таке здорове харчування, намагаються і дітей привчати до нього. І розуміють, що повинні бути підтримкою і прикладом для наслідування в цьому випадку. Адже від того, як буде харчуватися їхня дитина, залежить стан її здоров'я не тільки зараз, але і в майбутньому.
Лікарі по всій країні стверджують, що для росту та забезпечення нормальної життєдіяльності організму щоденний раціон дитини повинен містити каші, овочі та фрукти, м'ясо або рибу кілька разів на тиждень. Але з практичної точки зору виконувати рекомендації лікарів складно, бо це зіштовхується з "не хочу!" дитини. Але намагатися все ж таки треба і починати вже діяти, а не зволікати. З дитиною можна домовитись. Якщо їй пояснити, що, наприклад, салат дуже корисний і ми їмо його для того, щоб бути здоровими,тому, що людина яка здорово харчується гарно виглядає, може підтримувати хорошу форму, досягати різних висот і що цей шлях веде до хорошого майбутнього. Залучати дітей до здорового харчування вдома можна, наприклад, складаючи бюджет для купівлі корисних продуктів, приготування їжї за здоровими рецептами. Розповідайте дітям також і про небезпеку вживання напівфабрикатів, фастфудів та інших шкідливих продуктів. Боротися з впливом маркетингу надзвичайно складно, але якщо ви зможете переконати свою дитину в потребі здорового харчування, ваш внесок у забезпечення її здоров'я буде неоціненний.
Діти можуть засвоїти принципи здорового харчування і сформувати звички здорової поведінки завдяки загальній підтримці дорослих: школи, родини, громади. Ми даємо змогу харчуватися правильно і запрошуємо батьків долучатися до цього корисного процессу.