До 130-річчя гімназії

nepochatenko.jpgНепочатенко Оксана

випускниця 1988 року

Кожен ділить своє життя на значимі віхи. У кожного є свої певні важливі моменти, але немає жодного, хто б не згадав про свої шкільні роки.

Особисто мені дуже пощастило – свої шкільні роки я згадую з теплом у душі. Для нашої родини Перша міська гімназія стала рідною. Її закінчив мій батько, Непочатенко Анатолій Іванович, тоді гімназія ще знаходилась у приміщенні нинішнього музичного училища. У 1988 році гімназію закінчила я, а зараз тут навчається моя донька.Для нашої родини спільною стала не лише школа, а й викладачі. Так улюбленою моєю і татовою вчителькою стала викладач фізичного виховання Іда Данилівна та викладач початкових класів Марія Василівна. Я сподіваюсь, що улюбленою вчителькою для моєї доньки стане мій викладач з англійської мови Ананьєва Надія Василівна.

Тож гімназія це не лише стіни, це люди які її наповнюють життям. Випуск 1988 року був не зовсім звичним. У нас був лише один випускний клас, але як нам заздрили, бо у нас зібрався найсильніший на той час викладацький склад. Хто закінчував школу у 70-ті – 90-ті роки зі мною обов’язково погодиться.

Тож перейду до особистостей:

  • Литовська Алла Олександрівна – викладач математики. Розумна та надзвичайно елегантна жінка. Завдяки їй ми навчилися не лише гарно рахувати та логічно мислити, а й розумітися на моді та справжньому стилі.
  • Дашевська Віра Яківна – викладач російської мови та літератури. Взірець справжньої інтелігентності. Слухати її розповіді можна було годинами, а дивлячись на неї, ми подумки переносились у дореволюційні часи на музично-літературні вечори.
  • Ананьєва Надія Василівна – викладач англійської мови. Завжди користувалася неабияким авторитетом. Безліч ідей, безмежні знання і нескінчений ентузіазм. Справжнісінький фахівець. Дякуючи їй я легко вступила до факультету іноземних мов.
  • Вараксіна Іда Данилівна – викладач фізичного виховання. Їй моє особливе «дякую». Дуже чуйна людина. Маючи вроджену ваду серця, я мала всі підстави не відвідувати її уроки, але не змогла. Вона привила мені любов до спорту, даючи можливість самостійно обирати навантаження. У підлітковому віці я переросла і зараз відчуваю себе повноцінною особистістю. Коли ми закінчували школу, Іда Данилівна була вже пенсійного віку, але стільки енергії, завзяття та молодості душі годі було шукати.
  • Дьяченко Марія Василівна – перша вчителька. На неї покладалися особливі обов’язки: привити любов до знань і навчити працювати, незалежно від того, чим ти займаєшся. Володіла чудовим почуттям гумору. Часто згадую її слова на батьківських зборах :» Шановні батьки! Коли до Вас дзвонять у двері – не кажіть:»кого там чорти принесли», бо це можу бути я.»
  • Шемшур Михайло Андрійович – викладач фізики. Один з не багатьох чоловіків у педагогічному колективі, безмежно закоханий у свою справу. Його лабораторні роботи завжди викликали у нас особливу зацікавленість.
  • Діттерт Георгій Васильович – викладач трудового навчання у хлопчиків. Наші, тоді ще майбутні, чоловіки вихваляли його щодня. Впевнена, що більшість господарсько-трудових навичок вони набули саме на уроках Георгія Васильовича.
  • Гнідаш Андрій Іванович – викладач історії. В нашому житті він з’явився наприкінці навчального процесу – саме вчасно. Він навчив нас міркувати самостійно, дискутувати на важливі теми. Шкода, що ми не вели записів його крилатих висловів – більшість зних була б актуальна і в наш час.
  • Савельєва Валентина Дмитрівна – викладач біології. Змогла створити найкращий предметний кабінет. Ніколи не забуду свій перший прихід до нього – опудала птахів, скелети риб, гербарії. Так і народилася зацікавленість до науки.
  • Прилуцький Артур Павлович – викладач навчальної військової підготовки. Цей курс ніколи не викликав захоплення, особливо у дівчат. Але ми відчували справжню повагу до вчителя – такого доброго військового я більше не зустрічала.

Зараз, приводячи свою доньку до школи, я відчуваю ту саму теплу і родинну атмосферу, так притаманну першій міський, де всі один одного знають і поважають, де немає чужих дітей. А зміни відбулися лише на краще: більше сучасного обладнання, більше іноземних мов для вивчення, більше подорожей для дітей за кордон, більше можливостей у дітей для самоврядування.

Я знаю, де буде навчатися вже четверте покоління нашої родини.

Дякую тобі,

Завжди перша міська гімназіє


Відредаговано 22.03.2018

Оголошення

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!