МАН гімназії

Все про МАН України

Мала академія наук України — загальнодержавний науково-громадський проект, спрямований на пошук, підтримку, сприяння творчому розвитку обдарованих, здібних до наукової діяльності учнів, школярів, студентів. Організаційно-правової форми не має. Діяльність здійснюється на основі наказів органів управління освітою, положень МОН України та рішень Президії Малої академії наук, які через центральний заклад направляються до регіональних підрозділів - територіальних відділень. Територіальні відділення діють як окремі юридичні особи або як структурні підрозділи інших позашкільних, вищих навчальних закладів, установ системи НАН України, МОН України, АПН України. Загальну координацію діяльності і організаційно-методичне керівництво проектом здійснює позашкільний навчальний заклад Мала академія учнівської молоді відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 31. 12. 2004 № 990 „Про вдосконалення діяльності Малої академії наук України".

Мала академія наук України створювалась і розвивалась під керівництвом Міністерства освіти і науки України за участю Національної академії наук України та її науково-дослідницьких інститутів, вищих навчальних закладів усіх регіонів України.
У 1939 році відповідно до звернення Академії наук СРСР про посилення шефства над дитячими науковими організаціями Академія наук УРСР прийняла постанову про шефство над Київським Палацом піонерів і жовтенят з питань роботи з талановитими дітьми і учнівською молоддю — членами наукових гуртків. Програмою спільної роботи передбачалось читання вченими науково-популярних лекцій, участь їх у роботі гуртків, проведення консультацій, написання творчих рефератів тощо.
У 50-60 роках відокремлені наукові гуртки і секції, які створювалися при окремих школах, позашкільних закладах, вищих навчальних закладах, стали об'єднуватися у міські, обласні і республіканські наукові товариства учнів, метою їх стало сприяння розвитку пізнавальної активності і творчих здібностей школярів у процесі поглибленого вивчення ними однієї з галузей науки, техніки і культури.
В числі перших масових науково-технічних об'єднань стала Кримська Мала академія наук, створення якої відноситься до 1963 року. Першим кроком цього об'єднання було створення 5 відділень: суспільних наук, літератури і мистецтва, фізико-математичних наук, хімії, біології. У великих і маленьких містечках Криму почали діяти філіали Малої академії наук.
Досвід цього об'єднання було покладено в основу розвитку протягом 60-70-80 років руху Малих академій наук, що створювалися в різних регіонах України.
У 1983 році було прийнято постанову Ради Міністрів "Про подальший розвиток дитячої технічної творчості в республіці" і на її виконання спільну постанову вищезазначених організацій "Про спільні заходи щодо створення і розвитку Малих Академій наук школярів при наукових центрах Академії наук Української РСР". Цією постановою було затверджено Типове положення про Малу академію наук школярів, створено координаційно-методичну раду, затверджено її склад, відмічено цілеспрямовану роботу Київської міської, Львівської, Кримської, Одеської Малих академій наук школярів.
Зазначені документи сприяли розвитку Малих академій наук в Україні: Донецької — з 1985 року, Дніпропетровської — з 1985, Житомирської — з 1986, Рівненської — з 1985, Харківської — з 1985, Мелітопольської — з 1986. Всього до 1986 року було створено 11 Малих академій наук школярів з їх філіями. Базовими цих об'єднань учнів стали Палаци піонерів, обласні станції юних натуралістів, обласні станції юних техніків.
До 2004 року територіальні відділення МАН були створені у 24 областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі. Вони включали в себе десятки районних територіальних відділень і наукових товариств учнів.
У 2004 році постала необхідність у створенні єдиного координаційного центру. За ініціативою Президії МАН та за підтримки Міністерства освіти і науки України був створений державний позашкільний навчальний заклад Мала академія наук учнівської молоді, який на сьогодні координує діяльність територіальних відділень, організовує роботу Вищої школи МАН України, всеукраїнські масові заходи, здійснює виплату президентських стипендій кращим учням МАН, переможцям Всеукраїнських конкурсів наукових робіт та олімпіад.

На сьогоднішній день Мала академія наук України об‘єднує 27 територіальних відділень обласного рівня, які керують роботою близько 1000 районних територіальних відділень та наукових товариств учнів.
Основною базою відбору талановитих дітей є система закладів позашкільної освіти (близько 1400 закладів різних напрямків) в яких в позаурочний час навчається понад 1 500 000 учнів (20% школярів). З них, а також з учнів загальноосвітніх шкіл, в яких діють учнівські наукові товариства, щорічно відбираються кращі діти, які виявляють здібності до наукової, експериментальної, дослідницької роботи.
Учні-члени МАН поділяються на слухачів, кандидатів і дійсних членів.
Слухачі: учні 8-11 класів шкіл, учні ПТУ, що виявляють цікавість до наукової діяльності, бажають одержати додаткові знання в окремих галузях науки і беруть участь у роботі секції чи гуртка.
Кандидати у члени МАН: учні гуртків, секцій, що виявляють здібності при поглибленому вивченні наукових дисциплін поза шкільною програмою; схильні до проведення наукових досліджень, технічної творчості; виступають на конференціях, виставках; є призерами олімпіад. Кандидат затверджується президією територіального відділення МАН за пропозицією наукових товариств, секцій, гуртків.
Дійсні члени МАН: кандидати, що мають самостійні наукові праці і навчаються в наукових гуртках і секціях не менше 2-х років.
Пройшовши кількарічну підготовку кращі учні Малої академії приймають участь у щорічному загальнонаціональному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який проходить в три етапи (район, область, фінал у Києві). На всіх етапах загальнонаціонального конкурсу-захисту приймають участь близько 100 000 школярів-старшокласників, а до фіналу виходять лише 1000 кращих. Як сам конкурс, так і вся діяльність Малої академії структурована за 6 науковими відділеннями, що включають в себе 40 секцій за майже всіма науковими напрямками. Окрім загальнонаціонального конкурсу учні Малої академії беруть участь в різноманітних обласних, всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних конкурсах, турнірах, олімпіадах, фестивалях, експедиціях, семінарах і колоквіумах, виявляючи там чудовий рівень підготовки з базових знань та високі творчі здібності.

Все про МАН Гімназії

Куратором МАН гімназії є к. п. н. Ананьєва Надія Василівна.

В гімназії сторена рада МАН, яка організовує роботу гімназійного відділення з різних дисциплін.

 

Переможці МАН-2016 (обласний етап)

14.02.2016 підбито підсумки ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Учень 11 – Б класу Швець Олександр у ідділенні «Мовознавство», секція «Англійська мова» з роботою «Концептуальні метафори у політичному дискурсі (на матеріалі промов Барака Обами та Володимира Путіна)» (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького, професор кафедри англійської мови Жаботинська С. А.) виборов І місце і представлятиме гімназію на Всеукраїнському етапі. У відділенні «Комп’ютерні науки», секція «Безпека інформаційних та телекомунікаційних систем» учениця 11-А класу Олена Земка з науковою роботою «Цифрові голограми підвищеної роздільної здатності» посіла І місце (науковий керівник – завідувач відділення комп’ютерних наук Черкаського територіального відділення МАН Білогородський Ю. С.). Учениця 11 – А класу Ірина Манжоленко у відділенні «Мовознавство», секція «Англійська мова» з роботою «Колір у романі Р. Бредбері «Вино з кульбаб»: семантичний та онцептуальний аспект»

(науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент ННІІМ ЧНУ ім. Б. Хмельницького Павкін Д. М.) виборола ІІ місце. ІІ місце також виборола робота Лінди Хурані, учениці 10 – Б класу у відділенні «Історія», секція «Всесвітня Історія» з роботою «Фемінізм в Європі: витоки та становлення» (науковий керівник – вчитель історії та правознавства гімназії, заслужений вчитель України Силенко В. А.). Учениця 11 – А Стрілецька Дарина з роботою «Гендерна проблематика новелістики Галини Тарасюк» у відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство», секція «Українська література» (науковий керівник – кандидат філологічних наук, голова обласного об’єднання ім. В. Симоненка при Черкаській обласній організації національної спілки письменників України Гончар Ю. О.) принесла гімназії III місце.

Адміністрація та парламент гімназії, вчителі та гімназисти щиро вітають Швець Олександра, Земку Олену, Манжоленко Ірину, Хурані Лінду, Стрілецьку Дарину та їх наукових керівників Жаботинську С. А., Білогородського Ю. С., Павкіна Д. М., Силенка В. А. та Гончар Ю. О. з перемогою на ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та бажають подальших успіхів у науковій діяльності.

 


Все про МАН (методичні матеріали), 2009 р.

Переможці МАН — 2010


Відредаговано 02.03.2016

Оголошення

13.08.2019

Збори батьків перших класів проводитимуться 28 серпня о 18.00 год. у каб. №2 -1А, та у каб. №3-1Б.

07.08.2019

Інформація для батьків першокласників!

21 серпня 2019 року, з 11:00 до 12:00 в актовій залі гімназії відбудеться прослуховування першокласників для участі в святковій програмі в палаці культури «Дружба народів» до Дня Знань.

Запрошуються усі бажаючи учні перших класів.

12.07.2019

З 1.09.2019 року є вакантними посади вихователів клас-групи та групи подовженого дня (2 ставки). Звертатись до директора, резюме слати на serte@i.ua

18.06.2019

Гімназійну форму можна замовити з ательє «Інтарсія», вул. Небесної Сотні, 105, 4 поверх, офіс. 406. Тел. 098-427-64-12, 093-091-28-51

Форму можна замовити і в інших виробників.

31.01.2019

Вивчення третіх мов силами вчителів-волонтерів із країн дальнього зарубіжжя відновиться з вересня 2019 року.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З квітня 2018 року робота ПШ Райдуга припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!