Наші вчителі навчались влітку в Польщі
На початку липня 2024 року заступник директора з виховної роботи Сухенко К.О. та практичний психолог Синичук Н.М. взяли участь у тренінгу в рамках міжнародного проєкту «Травмапедагогіка для українських шкіл». Захід організований у співпраці громадських організацій «Агенції з розвитку освітньої політики» (Україна) та «Dialogue for Understanding e. V.» (Німеччина), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та сприяння Департаменту освіти Варшави.
Травмоінформована психологічна допомога (травмапедагогіка) як напрямок освітньої діяльності на тлі колективного досвіду травматизації стрімко розвинулася, зокрема в Німеччині, після Другої світової війни. Мета травмоінформованої педагогічної допомоги полягає в тому, щоб спочатку розпізнати в дитини глибокі психологічні рани та зрозуміти їхнє походження, і на другому етапі вжити заходів для емоційної та соціальної стабілізації постраждалої дитини чи підлітка. Це перспективний і широко перевірений підхід, що передбачає рішуче низькопорогове втручання.
Тренінг тривав з 9 до 13 липня і був присвячений інтенсивному вивченню та практичному опануванню методів надання першої психологічної допомоги дітям. Учасники отримали можливість ознайомитися з сучасними підходами та стратегіями, спрямованими на збереження ментального здоров'я та підвищення резильєнтності серед учасників освітнього процесу. Поглиблене вивчення щодо травмо-інформованої педагогіки, психологічної травми та її наслідків, стресу та симптомів стресового визнання, каналів психологічної ресурсності.
Спільно з командою тренерів та іншими учасниками тренінгу наші учителі здобули не лише теоретичні знання, але й практичні навички, необхідні для ефективної роботи зі школярами в умовах психологічних травм та стресу.
По завершенню курсу Сухенко К.О. та Синичук Н.М. отримали відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації педагогічних працівників за програмою тренінгу. Цей успішний досвід відкриє нові можливості для покращення психологічної підтримки українських школярів та сприятиме формуванню здорового психологічного середовища для дітей.